Antarai šie metai pasižymės išaugusiais pardavimais

Ukmergės šeimos Įmonė UAB „ANTARA LT“ imasi gamybos skaitmeninimo, Vyriausybei šalyje paskelbus antrą karantiną. Metalo apdirbimo ir biokuro katilų bei šildymo įrangos gamybos įmonė šiemet planuoja 15-20% apyvartos augimą.
„Paskelbus pirmą karantiną dirbome 120% pajėgumu, nes dalis klientų sunerimo, kad sustos žaliavų tiekimas ir formavo ypač didelius užsakymus tam, jog pačių veikla nestotų. Vėliau užsakymų mažėjo, užsakovai prikaupė produkcijos sandėlyje. Dabar, per antrą karantiną, jau suvokiame, kas laukia“, – teigia Mindaugas Orlingis, UAB „ANTARA LT“ projektų vadovas.

2018 m. įmonės apyvarta sudarė 2,04 mln. Eur, 2019 m. – 3,2 mln. Eur, taigi, augimas viršijo 50%. Šiemet, numatoma, pardavimo pajamos padidės 15-20%.
Anot M. Orlingio, pardavimai didėja su tuo pačiu darbuotojų skaičiumi – šiuo metu įmonėje dirba 42 žmonės.

Bendrovė pasirašė sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) pagal ES investicijų priemonę „Pramonės skaitmeninimas LT“. Viso projekto vertė 532.000 Eur, iš jų beveik 240.000 Eur bus finansuojami ES fondų lėšomis.
Pavasarį UAB „ANTARA LT“ planuoja 2.000 kv. m gamybinių patalpų statybas. Čia bus įrengti pramoninių biokatilų ir mechaninio apdirbimo gamybos cechai. Anot M.Orlingio, investuoti per sunkmetį padeda tikslus projektų plano ir sutarčių sąlygų laikymasis bei įmonės veiklos specifika, nukreipta į dvi gamybos sritis.
Įsigyta ir dar planuojama įsigyti įranga padės bendrovei mažinti rankų darbą. Jau dabar, anot M. Orlingo, akivaizdu, kad darbui su įrenginiais, prie kurių anksčiau dirbo trys žmonės užtenka vieno. Su nauja programine įranga dirbs vienas darbuotojas vietoje keturių.

„Žmonių darbo vietas stengiamės išsaugoti. Kai kuriuos perkvalifikuojame ir nukreipiame į technologinę pusę, kitus – į gamybinę. Tik nedidelė dalis darbuotojų negali priimti pasikeitusių sąlygų“, – atkreipia dėmesį M. Orlingis.
UAB „ANTARA LT“ skaičiavimu, naujos technologijos taupo elektrą, kai kurių produktų pagaminimo laikas sutrumpėja perpus. Atnaujinama įranga leido pasiūlyti savo produkciją naujiems pramonės sektoriams.
„LVPA skatina investicijas regionuose ir mums labai svarbu matyti pavyzdžius, kad įmonių augimas yra tiesiogiai susijęs ir su joms skiriamomis ES investicijomis. Gebėjimas investuoti nuosekliai, laiku, į esmines verslo sritis bei kurti ilgalaikę vertę yra lyderystės požymis. Vertiname klientų pastangas imtis tokių projektų ir siekti aukščiausių rezultatų“, – pranešime spaudai cituojamas Aurimas Želvys, LVPA vadovas.